Měníme jméno i podobu obchodu

Zář 16, 2022

Podzim se ponese v duchu změn. Tou první bude konec jména značky Mama by Segra, která nově ponese jméno Mothermood. Tou druhou bude změna konceptu našeho kamenného obchodu na Letné.

Mama by Segra se mění na Mothermood

Mothermood kolekce bude nově patřit pod značku SegraSegra. Původně se jmenovala Mama by Segra, ale protože se dvě jména zbytečně pletla, zjednodušili jsme to sobě i vám a nově nás najdete pod názvem kolekce Mothermood. Jméno se mění, ale nabídka zůstává stejná.

Mothermood se všemi vašimi pocity rozehrajeme na tričkách, kojících mikinách a v příbězích, které si přečtete na našem blogu.

měníme koncept klasického kamenného obchodu

Kamenný obchod na Letné jsme otevřely se ségrou v roce 2020. Po celou dobu nás provázel covid a restrikce s ním spojené. Udržely jsme si obchod i kolegyně také díky šití roušek, které nám pomohly zůstat ve spojení s vámi, našimi zákazníky.

Jen co trochu zmírnil covid, začala válka a zdražování. Strach a obavy co bude, co si budeme muset odepřít a na co zkrátka už nebudeme mít, neminul ani nás.

Během covidu se navíc většina zákazníků přesunula do on-line prostředí a zboží si z větší části začala objednávat na internetu.
I my jsem začaly pozorovat, že malé krámky na Letné, které tu byly dvacet let, najednou zavírají…

 

co dál?

Jedna z myšlenek byla zavřít kamenný obchod a zůstat jen v on-line prostředí, tak jak to udělalo plno jiných značek. My ale vedle obchodu máme i dílnu a sklad a nějaký podobně velký prostor bychom potřebovali tak jako tak…

Navíc místo kde jsme, je nádherně architektonicky řešené, má dvě výlohy, původní skoro sto let starou dlažbu a celkovou atmosféru, kterou v dnešní době jen tak nenajdete.

co nás napadlo

Vrátily jsme se s Eliškou o pár let zpátky, kdy jsme jako studentky pracovaly v USA a část volných dní jsme trávily v New Yorku. Tam už před pátnácti lety měly obchody s oblečením volně propojené s kavárnou, obchodem s vinyly nebo kadeřnictvím a už tenkrát nám to přišlo super!

Tak proč něco takového neudělat i u nás?

Stříhat vlasy neumíme, kafe děláme dobrý, ale nabízet ho taky nechceme, takže co dál?

Rozhodly jsme se, že obchod zůstane klasickým obchodem od pondělí do středy v čase 11-18 hod. Ve čtvrtek a v pátek se obchod uzavře a přemění na výukovou dílnu.

Umíme šít a umíme to dobře a za ty roky co to děláme, jsme nasbíraly tolik zkušeností, které by byla škoda nepředat dál!
Oblečení je produkt, který má omezenou životnost. Co nás ale má šanci přežít, je řemeslo, které můžeme naučit i vás a zachovat tak alespoň střípky české oděvní historie.

od listopadu spustíme kurzy

Nebude se jednat o klasické šicí kurzy, ale naučíme vás pár praktických triků jako jsou: opravy, úpravy, přešití nepadnoucího kousku, upcycling oblečení aj.

V dnešní době má více než jindy význam naučit se opravit, vylepšit nebo přešít oblečení, které nám leží ve skříni, tak abychom ho mohli využít do posledního dechu.

Přihlášky spustíme během října!
Kurzy budou probíhat ve čtvrtek a pátek přímo v našem obchodě a dílně.

domluvte si osobní schůzku k šití na míru

Čtvrtek a pátek bude také věnován schůzkám k šití na míru. Chcete upravit nějaký náš kousek přímo pro vás, nejste standartní velikost? Rádi byste se podívali do našeho vzorníku látek a nechali si ušít něco jedinečného?

Není problém, domluvte si schůzku u nás v obchodě a můžeme se potkat nad šálkem dobré kávy a vše probrat. 

napište nám

5 + 15 =

nestihli jste si vyzvednout objednávku do středy?

Nevadí, v krámu a dílně býváme i ve čtvrtek a pátek. Napište nám e-mail na info@mothermood.cz a dohodneme čas, kdy se můžete zastavit.

Budeme se na vás těšit!
Eliška a Dáša
SegraSegra